Nastavení uživatelského účtu
Pro snadnější činnost editorů v redakčním systému je možné provádět individuální konfiguraci uživatelského účtu.
Tuto konfiguraci provádíme pomocí administrace „uživatelské nastavení“ v ovládacích panelech, které jsou dostupné po přihlášení do úplné editace.
Správu a nastavení uživatelských účtů je možné provádět pouze pro právě přihlášeného editora.
Po otevření editačního panelu, je zobrazen formulář, ve kterém je možné provádět nastavení účtu.
Výchozí způsob editace – tato volba umožňuje definovat, které editační rozhraní bude zobrazováno po přihlášení. Zde je možné užít volby:
- „Poslední použitý“ – nastavení neřeší nastavení, systém vždy určí vhodnou variantu na základě předchozí činnosti editora.
- „Úplné administrativní rozhraní“ – Při této volbě bude uživatel vždy přihlášen do úplné editace. Nebude mu však bráněno se v průběhu činnosti libovolně přepínat mezi ostatními režimy.
- „Insite editace“ – Při této volbě dojde k přihlášení editora přímo na webovou prezentaci v režimu insite editace.
- „Zjednodušená editace“ – V této volbě je uživatel přihlášen do odlehčené varianty redakčního systému. Pro správnou funkčnost tohoto módu je nutná správná konfigurace účtu.
Formát pro zobrazení náhledu definuje formát, ve kterém se má zobrazovat náhled prezentace při provádění editace. Standardní hodnota je „HTML“ což zobrazí náhled jako webovou prezentaci. Ostatní varianty náhledů se definují na základě individuálních potřeb prezentace.
Jazyk pro zobrazení náhledu definuje jazykovou mutaci prezentace, kde bude zobrazen náhled. Pokud není nastaveno, redakční systém volí nejvhodnější variantu dle zobrazovaného článku a jeho umístění.
Výchozí jazyková varianta - toto nastavení se týká pouze symetrických jazykových mutací. Zde je možné nastavit, které jazykové mutace uvidí editor při editování položky. V seznamu je vždy zobrazený aktuální seznam dostupných variant.
Zobrazit vizuální editor přímo ve formuláři (místo v novém okně) – tato volba umožní nastavení editoru položky a chování vizuálního editoru. Při zvolení možnosti se bude editor zobrazovat přímo v editačním formuláři položky. Pokud bude volba vypnuta, zobrazí se vizuální editor až na základě kliknutí na tlačítko „vizuální editace“.
Použít editor CodePress - tato volba umožňuje využívat CodePress editor se zvýrazňováním syntaxe kódu. Toto je určené pro vývojáře webové prezentace. Běžný editor se s tímto editorem nesetká.
Vytvářet odkazy pro FileMonitor plugin – Tato volba umožňuje vytváření a práci se soubory pomocí funkčnosti FileMonitor, která je využívána vývojáři webové prezentace. Běžný editor se touto funkčnosti nesetká.
Nemazat cache statických stránek při práci v sezení – pokud je tato volba zapnutá, systém nebude provádět generování statických stránek (vyjma právě upravených) a tím urychlí načítání náhledů prezentace a jejich stránek. Vřele doporučujeme tuto volbu zapnout.
Předvolená domovská složka – tato volba umožňuje zvolení výchozí složky, kam bude editor nasměrován po přihlášení. Užíváním této možnosti eliminujeme opakované procházení repositáře systému ke konkrétním složkám. Lze připojit položky typu složka a sekce.
Rozbalování stromu při procházení seznamem – tato volba upravuje chování stromu sekcí a kategorií. Volba „Zobrazit pouze aktuální složku“ nastavuje strom tak, že se zobrazí pouze strom