Potvrzení změn v projektu

Publikační proces při práci v projektech je rozdělen do dvou kroků. Prvním krokem je potvrzení změn z projektů do hlavního projektu „root“ a následné provedení publikace na ostré prostředí. Ale hezky jedno po druhém.

Příprava položek

Pro provedení potvrzení je potřeba, aby editoři pracující v projektu, který hodláme publikovat, uložili své sezení a uvolnili tím své změny k přípravě potvrzení změn.

Samozřejmě je možné potvrdit změny i přes neuložené sezení editorů, ale připravované změny v těchto sezeních budou vyřazené z publikační sady.

publikace_relaceSystém zároveň hlídá vzájemné reference položek tak, aby byla publikovaná vždy kompletní sada dat.

Tj. není možné publikovat článek, jehož obrázky jsou stále v editačním procesu – z tohoto důvodů systém vyřádí celý článek a jeho ostatní přílohy. Obdobně se systém chová i s odkazy a datovými zdroji pro sekce a šablony.

Obrázek tedy znázorňuje vzájemné relace dokumentů:

Článek 1 se odkazuje na články 2 a 3. Článek 2 přitom obsahuje dvě přílohy. Pokud je třeba publikovat článek 1, je nutné zajistit, aby článek 2 a 3 včetně příloh nebyl editován jiným uživatelem (uzamčen v sezení).

publikace_relace_sessionPokud dojde tedy k editaci jednoho prvku z celého řetězce, systém vyhodnotí celou sadu dokumentů jako „konfliktní“ a zabrání publikaci celého svazku.

Ve chvíli, kdy editor dokončí své úpravy a uloží své sezení, je řetězec dokumentů opětovně uvolněn k publikaci.

Obdobně jako uživatelské sezení lze zabránit publikaci svazku tzv. zamítnutím článku v jeho editoru. Tím pádem je článek a jeho související řetězec odloučen z publikační sady. (mimo možnost potvrzení „ručním výběrem“ nebo metodou „potvrdit vše“ viz dále v textu).

 

 

Volba metody potvrzení změn a provedení potvrzení

Pokud je vše hotové je možné začít s potvrzováním změn. Toto se provádí pod tlačítkem „Potvrdit projekt“ který se nachází v záhlaví redakčního systému.

publikace_projektu

Zde systém poskytuje několik možností publikace:

  • Potvrdit vše
  • Potvrdit vše přístupné
  • Ruční výběr

vyber_potvrzeni

První metoda „Potvrdit vše přístupné“ umožňuje přenos změn, které jsou momentálně dokončené a veškeré připojené položky (přílohy a odkazy) nejsou aktuálně editované. Zároveň platí, že žádný prvek tohoto řetězce není v zamítnutém stavu – to by vyloučilo celý řetězec z publikační fronty.

Metoda „Potvrdit vše“ hlídá pouze aktuální stav řetězce bez ohledu na jeho stav „schválený / zamítnutý“. Jediná podmínka pro provedení publikace je to, že řetězec není aktuálně editován.

Poslední metoda „ruční výběr“, umožňuje zvolení jen konkrétních položek do publikace. Například pokud potřebujeme opublikovat novinku a ostatní úpravy až později, je ruční výběr správnou volbou. Pozor i zde systém dbá na publikace celých řetězců.

 

Potvrdit vše a Potvrdit vše přístupné

Při této volbě je potřeba, aby se editor přepnul na záložku „Přehled“, kde je zobrazen aktuální stav položek a zároveň je zde možné publikaci spustit.

potvrdit_vse

Pokud je některá z položek vyřazena z publikace, zobrazí se záložka „Nezahrnuté položky“, kde je zobrazen jejich seznam a důvod vyloučení. Pokud je vše v pořádku, kliknutím na tlačítko „Potvrdit změny do nadřazeného projektu“ spustíme publikační proces.

Ruční výběr

Při zvolení této metody je nutné provést výběr položek k publikaci. To provedeme na záložce „Výběr položek“. Zde je zobrazen seznam všech změněných položek, které čekají na publikaci v rámci tohoto projektu.

Zde má editor možnost užití filtru pro snadné dohledávání. Filtr umožňuje filtrovat dle těchto kritérií:

  • Uživatel
  • Typ položky
  • Druh změny (editace, smazání, vytvoření)
  • Stav položky (ke schválení, schválen, zamítnut)
  • Datum provedené změny – od / do
  • Omezení jen na přístupné

rucni_vyber

Po dohledání vhodných položek má editor možnost označení „chci a nechci publikovat“ a to pomocí ikony „V“  a „X“  na konci řádku každé položky. Pokud je potřeba označit větší množství položek, je zde volba „zvolit vše“ nebo „odmítnout vše“. 

Volba se potvrdí kliknutím na tlačítko „Aplikovat změny“. Následně se editor přepne na záložku „Přehled“, kde se provede poslední kontrola počtu a přístupnosti vybraných položek a spustí publikační proces kliknutím na tlačítko „Potvrdit změny do nadřazeného projektu“.

Pro vložení příspěvku do diskuse se přihlašte.